Słowa też mogą sprawić ból

3/08/2016

"Jeśli kto poniża drugiego [...] sam ma niską duszę."
Antoine de Saint-Exupéry
Jakiś czas temu jeden z moich ulubionych youtuberów wstawił na swój kanał film na temat przemocy słownej. Zainspirował mnie do napisania tego posta. Będzie to jeden z bardziej poważnych wpisów na tym blogu, ale zostańcie i przeczytajcie dalej
Czy zastanawiamy się jakie słowa wypowiadamy codziennie do innych ludzi? Każdy z nas ma uczucia, a zranienie ich bardzo boli.
Faktycznie, niektórzy po prostu nie będą się przejmować, gdy ktoś ich obrazi. Ale reszta? Nie każdy jest odporny na złe słowa. Tyle się mówi o samobójstwach nastolatków, którzy byli poniżani przez rówieśników, czy to w Internecie, czy w świecie realnym. Na pewno nie raz spotkałeś się z taką sytuacją. Prawda jest taka, że każdy z nas ma jakiś czuły punkt. Jakiś kompleks, który inni mogą przeciwko nam wykorzystać i sprawić nam przykrość.
Osądzaj po czynach, nie po wyglądzie
Jeśli chłopak nosi rurki, to jest pedałem. Jeśli dziewczyna ma blond włosy, to jest głupia.  Takich przykładów jest mnóstwo. Niektórzy szufladkują ludzi nawet bez poznania ich.  Dlaczego tak jest? Czy nie potrafimy odpuścić i najpierw spojrzeć na siebie zamiast oceniać innych? Koniecznie napiszcie mi, co o tym sądzicie.

Trzymajcie się!
Julss

You Might Also Like

7 komentarze

 1. W podstawówce przeżyłam piekło, praktycznie cała wyzywała mnie i czułam się tak okropnie :( Zresztą do tej pory słyszę tyle przykrych słów na temat mojej wagi..

  racjonalny empiryk - klik

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze dwa lata temu słowa innych na mój temat panowały nade mną, nie mogłam sie od nich odgonić. Teraz potrafię z tym walczyć, ale to okropne, jak ludzie potrafią być okrutni i bezwzględni wobec drugiego człowieka. Myślą, ze takie pojedyncze słowa, wyzwiska nic nie robią, są tylko dla zabawy. Nie zdaja sobie sprawy z tego jak wielką krzywdę wyrządzają. Świetny ten filmik.


  Personalna Galaktyka Absurdu

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że słowa zawsze będą boleć bardziej, niż jakakolwiek przemoc fizyczna.
  Tym bardziej, kiedy są wypowiadane przez kogoś bliskiego, komu ufaliśmy.
  Ja byłam poniżana i wyzywana, wiec wiem, jak się przez to cierpi, ale teraz jest lepiej. Inni dorośli, więc wiedzą, jak trzymać język za zębami :)
  lipcowaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądrze to opisałaś. A filmik daję dużo do myślenia.
  OUURSELVES.BLOGSPOT.COM -KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wypowiadane przez nas słowa mogą zranić innych. Trzeba z tym uważać :)
  Poszerzając horyzonty - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 6. Też tego bardzo nie lubię - osądzanie kogoś po wyglądzie, po tym jak się ubiera, to jest takie płytkie....A takie słowa bardzo często komuś robią krzywdę :/
  >> MÓJ BLOG <3 <<

  OdpowiedzUsuń
 7. Przemoc słowna jest chyba nawet bardzoej krzywdząca od fizycznej. Nie ma nic gorszego niż upatrzeć sobię ofiarę i naśmiewać się z jej słabego punktu, wyglądu, przyjaciół, orientacji. Nie zwraca się wtedy uwagi na to jak krzywdzi się drugiego człowieka. A to wszystko najczęściej bierze się z takich płytkich uprzedzeń i szufladkowania.
  Poruszyłaś tutaj bardzo ciężki temat i dałaś sobie z nim radę
  andszei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Mam nadzieję, że post Ci się spodobał! Dziękuję za wszystkie komentarze, zostaw link do bloga a na pewno zerknę :)